»
Ana Sayfa
»
Madeni Yağlar
»
Madeni Yağ Sözlüğü
»
Sık Sorulan Sorular
»
Ürün Kataloğları
 
Taşlama Sıvıları
Bor Yağları
Hidrolik Yağlar
Pür Kesme Yağları
Honlama ve Finiş Taşlama Yağları
Isıl İşlem Yağları
Isı Transfer Yağları
Genel Yağlama ve Hadde Yağları
Koruyucu Yağlar
Gresler
Pür Sıvama Çekme Yağları
Su İle Karış.Sıv.Çek. Yağları
Kızak Yağları
Dişli Yağları
Açık Dişli ve Halat Yağları
Sıcak Şekil verme Yağları

SU İLE KARIŞAN SIVAMA ÇEKME YAĞLARI

ZİEHOEL 06/200-S

Özel kaydırıcılar, korozyon önleyici ve yüksek basınç katıkları ihtiva eden bir derin çekme yağıdır. Bütün metallerin derin çekme işleminde pür olarak kullanılır, fırça veya rulo ile tatbik edilebilir. Tatbik edildiği metal yüzeyini uzun süre korozyona karşı korur. Su ile yıkanabilme özelliğine sahiptir.

ZİEHOEL H-30

Kısmen uçucu ve berrak görünüşlü yarı sentetik bir yağdır. Alüminyum, çelik, bakır, pirinç, galvaniz ve kalaylı saçların derin çekiminde, kesilmesinde ve delinme işlerinde pür olarak kullanılır. Zımbalama operasyonlarında kullanıldığında yüzey kalitesini artırır ve saçta deformasyon oluşturmaz. Maden olmayan (PVC gibi) malzemelerin kesiminde kaydırıcı ve soğutma yağı olarak kullanılır.

ZİEHOEL MZA SERİSİ

EP katığı içeren, derin çekme ve sıvama, üstün kaydırıcılık sağlayan ürünlerdir. İçerdiği pas önleyici katıklar sayesinde, suya ve neme karşı üstün bir koruma sağlar ve haddeleri korurlar.

DRAWTEX TR

Çelik tencere, evye gibi zor presleme operasyonlarında kullanılabilen, özel kaydırıcılar, korozyon önleyici katıklar ihtiva eden su ile karışabilen bir derin çekme yağıdır. Operasyonun zorluk derecesine göre % 40-60 konsantrasyonlar arasında, su ile karıştırılarak veya pür olarak kullanılır. Su ile kolayca temizlenebilir. DRAWTEX TR, ile emülsiyon hazırlarken kullanılacak suyun sertliği 5-20 dH arasında olmalı ve emülsiyon, yağ sonra su koyarak hazırlanmalıdır.

RENOL EP–5

Tüm operasyonlara uyan, özellikle derin çekme uygulamalarındaki ağır işler için geliştirilmiş su ile kolayca karışabilen uzun ömürlü sentetik bir sıvıdır. Kullanımından sonra temizleme gerekmeden diğer operasyonlara geçilebilir. Madeni yağ, nitrit ve fenol ihtiva etmez. Özel katıkları sayesinde korozyona mani olur. Biostatik olup bakterilerden etkilenmez, kokmaz. Yüksek basınç (EP) katıkları ihtiva ettiğinden sistemde aşınmayı önler. Yumuşak su ile yapılan emülsiyonu leke bırakmaz, emülsiyon şeffaf olduğundan yüzey gözükür. Torna, delme ve azdırma (%2-5), Delik delme (%5-10) şekil verme ve sıvama (% 5-10) operasyonlarında kullanılırlar.

RENOL EP/AC

Yağlama özelliği yüksek, derin çekme, sıvama gibi zor operasyonlarda su karıştırılarak kullanılan özel metal işleme sıvısıdır. Bakterilere karşı dirençlidir ve malzemeyi uzun süre korozyona karşı koruyan katkı malzemelerini içerir. Nitrit ve fenol içermez. pH’ı ayarlı olduğundan insan cildine zarar vermez.

RENOL EP/AG

yağlama özelliği yüksek, derin çekme, sıvama gibi zor operasyonlarda su ile % 3-30 arasında karıştırılarak kullanılan, EP katıkları içeren özel metal işleme sıvısıdır. biostatik özelliği olan, malzemeyi uzun süre korozyona karşı koruyan katkı malzemelerini içerir, suyla karıştığında sütlü emülsiyon verir. nitrit ve fenol içermez. pH’ı ayarlı olduğundan insan cildine zarar vermez. emülsiyonu stabil olup, yıkaması üstün bir üründür.

RENOL EP/NC

Yağlama özelliği yüksek, derin çekme ve sıvama gibi zor operasyonlarda su ile karıştırılarak kullanılan, EP katıkları içeren özel metal işleme sıvısıdır. Su ile karıştırıldığında sütlü emülsiyon oluşturur, malzemeyi korozyona karşı koruyan katkı malzemeleri içerir. Stabil emülsiyon meydana getiren ve yıkama özelliği iyi olan bir üründür. pH’ı ayarlı olduğundan insan cildine zarar vermez. Nitrit ve fenol içermez.

ZIEHOEL AK-730

Bakır, pirinç ve kalaylı tel çekiminde ve run-out havuzlarında kullanılan çok amaçlı tel çekme yağıdır. Leke bırakmaz. Parlak bir yüzey elde edilmesini sağlar. Yumuşak su ile hazırlanan emülsiyonu köpürme yapmaz. Aşınmayı minimum seviyeye indirir. Çapı 12,8-0,4 arasında değişen tel çekimlerinde (%8-15) ve bakır, pirinç sıcak haddelemede düşük oranda kullanılır.

ZIEHOEL AK-930

Bakır, pirinç ve kalaylı tel çekiminde kullanılan çok amaçlı tel çekme yağıdır. Leke bırakmaz. Parlak bir yüzey elde edilmesini sağlar. Aşınmayı asgari seviyeye indirir. Çapı 20-0,05 arasında değişen tel çekimlerinde, operasyona göre farklı konsantrasyonlarda kullanılır.

ZİEHOEL AK-2030,

Kaba, orta ve ince tel tipleri için geliştirilmiş, suda çözünen bir bakır tel çekme yağıdır. Yüksek yağlama ve temizleme gücü olan bir ürün olup, dolayısıyla yüksek hızda hareket eden çok telli makinelerde kullanılır. İçerdiği özel katıklarla çok dayanıklı emülsiyonlar yapan özel tel çekme yağıdır. Bakır, tellerin çekiminde su ile emülsiyon yapılarak, bakırın derin çekme ve sıvama işleminde ise pür olarak başarı ile kullanılır. 5-15 °dH su sertliğinde su kullanılarak hazırlanması önerilir Konsantrasyon oranı, telin cinsine, kalınlığına ve makine hızına göre değişir.

ZİEHOEL MCU-31,

Bakır, pirinç, alüminyum, bronz ve pirinç kaplanmış çelik tellerin çekiminde su ile emülsiyon yapılarak, ayrıca pür olarak bakırın en zor derin çekme ve sıvama işlerinde de başarı ile kullanılır. Leke bırakmaz. Parlak bir yüzey elde edilmesini sağlar. Aşınmayı asgari seviyeye indirir. Çapı 1,5-0,05 arasında değişen tel çekimlerinde, operasyona göre farklı konsantrasyonlarda kullanılır. Alüminyumdan orta ve ince tel çekiminde ise % 5 -10 arasında kullanılır.

Belgin,Lubex,belgin,lubex,yağ,sanayi yağı,diferansiyel yağı,honlama yağı,yüzey temizleyiciler,ısı transfer yağları,madeni yağlar,motor yağı,dizel yağlar,benzinli yağlar,şanzıman yağı,diferansiyel yağı,gıda yağı,gıda sanayi yağları,belgin yağları,tekstil yağları,sanayi yağları,ısıl işlem yağları,sıcak şekil verme yağları,tel çekme yağları,enjektör ayar sıvısı,gresler,gres yağı,gres,dişli yağları,kızak sanayi yağları,korozyon önleyici yağlar,dişli yağları,yağ teknesi,varil yağ,açık yağ,toptan madeni yağ,perakende madeni yağ,taşlama,taşlama sıvıları,pür kesme yağları,hidrolik yağ,hidrolik yağlar,soğutma yağları,taşlama sıvıları,amortisör yağları,yardımcı yağlar,YAĞ,MADENİ YAĞ,YAĞCI,TOPTAN YAĞ,PERAKENDE MADENİ YAĞ,BELGİN,MOTOR YAĞLARI,,bor,elal,elal,teknik,

 
Muhtelif Yağlar
Temizleyiciler
Motor Yağları
Şanzuman ve Difarensiyel Yağları
Proses Yağları
Tekstil Yağları
Isı Bakteristler
Erozyon Yağları
Enjektör Ayar Sıvıları
Amortisör Yağları
Kalıp Ayırıcı Yağlar
Su İle Kompresör  Yağları
Deniz Yağları
Gıdaya Uygun Yağlar
Otomotiv Yan ürünleri
Zincir Yağları
Spasiyal
 

E-Mail | Tasarım-tAciAlbAy 2009 | Min.Res. 1024x768 |