»
Ana Sayfa
»
Madeni Yağlar
»
Madeni Yağ Sözlüğü
»
Sık Sorulan Sorular
»
Ürün Kataloğları
 
Taşlama Sıvıları
Bor Yağları
Hidrolik Yağlar
Pür Kesme Yağları
Honlama ve Finiş Taşlama Yağları
Isıl İşlem Yağları
Isı Transfer Yağları
Genel Yağlama ve Hadde Yağları
Koruyucu Yağlar
Gresler
Pür Sıvama Çekme Yağları
Su İle Karış.Sıv.Çek. Yağları
Kızak Yağları
Dişli Yağları
Açık Dişli ve Halat Yağları
Sıcak Şekil verme Yağları

KOROZYON ÖNLEYİCİ YAĞLAR

CORES B, Bİ

Metal yüzeylerin tuzlu sis atmosferinde bile korumasında etkin olan, aynı zamanda saç presleme işlemlerinde ota kuvvette yağlayıcı özelliğe sahip koruyucu yağlardır. Yağlı bir film tabakası bırakırlar, aynı zamanda yağlama özelliği iyi olan pastan koruyucu yağlardır.

CORES DW-2

Su defedici özelliği olan, çok ince vakslı bir film meydana getiren ele yapışmayan alkalik yağ alma temizleme malzemeleriyle kolayca temizlenebilen, özellikle boru sektöründe kullanılan solvent bazlı özel bir koruyucu yağdır.

CORES DW 50, 100, 150

Su defedici özelliği olan, malzemeyi korozyona karşı koruyan solvent esaslı, hafif vakslı bir tabaka bırakan koruyucu yağlardır.
Makinelerin boyasız yüzeyleri, küçük ve büyük boyutlu makine parçaları, dişliler, kam mili, silindir kapağı gibi her çeşit otomotiv yan sanayi ve denizaşırı taşımacılıkta her türlü parçanın korunmasında kullanılırlar.

CORES DF-5

Su defedici özelliği olan korozyon önleyici yağdır. Boruların ve ufak parçaların ambalaj içinde pastan korunmasında, galvanize esnasında ıslanmış parçaların ara depolanmasında montaj ve imalatta parçaların pastan korunmasında başarı ile kullanılır. Parçanın üstündeki su ile parça arasına girerek çok ince bir yağ filmi meydana getirir. Sarfiyat çok az olduğu için ekonomik bir koruyucudur.

CORES FO, FO-1

Su defedici özelliği olan, malzemeyi korozyona karşı koruyan yağlardır. Ufak parçaların ambalaj içinde pastan korunmasında, galvanize esnasında ıslanmış parçaların korozyondan korunmasında başarı ile tatbik edilir. Parçanın üstündeki su ile parça arasına girerek koruyucu bir yağ filmi meydana getirir.

CORES NT

CORES NT, solvent ve korozyon inhibitörü içeren çok iyi penetre edebilen, pas ve kirlilik çözücü özellikte olup, kısa süreli bir koruma sağlayan bir pastan önleyici yağdır. Silah temizleme ve kısa süreli koruma yağı olarak kullanılır. Yüzeyde vakslı ince film tabakası meydana getirerek pas ve korozyonu önler. MIL-C-372 C şartnamesini karşılar.

CORES 800 C

CORES 800 C, özel baz yağı ve katkılarla üretilmiş silah yağlama ve pastan koruma özelliği taşıyan yağdır. Su defedici ve çok düşük ısılarda yağlama ve çalışma özelliği vardır. MIL VVL-800C şartnamesini karşılar.

CORES 50-S

CORES 50-S, havadaki su buharına dayanıklı, haddelenmiş ruloların sundurma altı stoklanmasında ve nakliye esnasında rahatlıkla kullanılabilen, yağlı bir film tabakası bırakan pastan koruyucu yağdır. Aynı zamanda, otomotiv sektöründeki yedek parçaların korunmasında ve nihai sevkıyatında başarı ile kullanılır.

CORES RPO

CORES RPO , haddelenmiş saclarda, çelik levha ve malzemelerin taşınmaya yada uzun süreli depolama esnasında korozyondan korunmasında kullanılan bir pas önleyici yağdır. Yüksek parlama noktası ve düşük akma noktası ile kullanım kolaylığı sağlar, elektrostatik yağlayıcılarla uygulanabilir. Hafif derin çekme operasyonlarında da kullanılabilir.

CORES 88/R

CORES 88/R, özel katkılar ile güçlendirilmiş, yağlı bir film tabakası bırakan koruyucu yağdır. Yarı mamullerin, belli bir süre bekletilecek mamul mekanik parçaların ve şekillendirilmiş sac parçaların paslanmaya karşı korunmasında kullanılır. Uygun bir ambalajda, deniz aşırı sevkıyatlarda da başarılı sonuç alınır. CORES 88/T’ye göre korozyona karşı koruma süresi daha azdır.

CORES 36

CORES 36, uzun bir süre bekletilecek olan bitmiş mamullerin, otomotiv yedek parçalarının veya deniz aşırı sevkıyatlarla gönderilecek makine ve taşıtların paslanmaya karşı korunmasında kullanılır. Aynı zamanda araçların altına uzun süreli taban koruyucu olarak ta tatbik edilebilir. Mumsu kalın bir koruyucu tabaka bırakır, uygun bir tatbikat ve ardından uygun bir ambalajlama yapılması halinde koruma süresi 24-36 aydır.

CORES 61, 61/E

CORES 61, 61/E, damlamaya yatkınlığı azaltılmış, tiksotrop, alkalin deterjanla temizlemesi kolay, pasa karşı koruyuculuk sağlayan yağlardır. İmalat sırasında yarı mamul malzemelerin belli bir süre beklemesi gerektiğinde, paslanmaya karşı korunmasını sağlar. Parlak parçaların bilhassa profillerin, boruların, çelik ve demir çelik, bant ve çubukların taşıma ve depolamasında, ayrıca yedek parçalarda, rulmanlarda koruyucu yağ olarak kullanılırlar.

CORES MKR, MKR-5, MKR-EP

CORES MKR serisi, mineral esaslı, su ile emülsiyon oluşturan soğutma sıvısı olup pas önleyici olarak kullanılır. Suyla karıştığında uzun ömürlü, stabil, sütümsü emülsiyonlar yapar. CORES MKR SERİSİ, köpürme eğilimi düşük, malzemeyi korozyona karşı çok iyi koruyan sıvılardır. Pür olarak veya %20 konsantrasyonda, pastan koruyucu amaçla kullanılabilir. Su ile temas etmediği taktirde kapalı alanda 6-12 ay arası pasa karşı korur. İhtiva ettiği emülgatörlerden dolayı, su ile veya alkalik yağ alma sıvıları ile yüzeyden kolaylıkla uzaklaştırılır. Özel katkıları sayesinde mikroorganizmalara karşı dirençlidir. Emülsiyonun pelteleşip ayrışmasını önler, koku yapmasını engeller. CORES MKR/5, korozyona karşı daha da kuvvetlendirilmiştir. CORES MKR-EP, yüksek yüke maruz kalan operasyonlarda da başarı ile kullanılır.

Belgin,Lubex,belgin,lubex,yağ,sanayi yağı,diferansiyel yağı,honlama yağı,yüzey temizleyiciler,ısı transfer yağları,madeni yağlar,motor yağı,dizel yağlar,benzinli yağlar,şanzıman yağı,diferansiyel yağı,gıda yağı,gıda sanayi yağları,belgin yağları,tekstil yağları,sanayi yağları,ısıl işlem yağları,sıcak şekil verme yağları,tel çekme yağları,enjektör ayar sıvısı,gresler,gres yağı,gres,dişli yağları,kızak sanayi yağları,korozyon önleyici yağlar,dişli yağları,yağ teknesi,varil yağ,açık yağ,toptan madeni yağ,perakende madeni yağ,taşlama,taşlama sıvıları,pür kesme yağları,hidrolik yağ,hidrolik yağlar,soğutma yağları,taşlama sıvıları,amortisör yağları,yardımcı yağlar,YAĞ,MADENİ YAĞ,YAĞCI,TOPTAN YAĞ,PERAKENDE MADENİ YAĞ,BELGİN,MOTOR YAĞLARI,,bor,elal,elal,teknik,

 
Muhtelif Yağlar
Temizleyiciler
Motor Yağları
Şanzuman ve Difarensiyel Yağları
Proses Yağları
Tekstil Yağları
Isı Bakteristler
Erozyon Yağları
Enjektör Ayar Sıvıları
Amortisör Yağları
Kalıp Ayırıcı Yağlar
Su İle Kompresör  Yağları
Deniz Yağları
Gıdaya Uygun Yağlar
Otomotiv Yan ürünleri
Zincir Yağları
Spasiyal
 

E-Mail | tAciAlbAy 2009 | Min.Res. 1024x768 |