»
Ana Sayfa
»
Madeni Yağlar
»
Madeni Yağ Sözlüğü
»
Sık Sorulan Sorular
»
Ürün Kataloğları
 
Taşlama Sıvıları
Bor Yağları
Hidrolik Yağlar
Pür Kesme Yağları
Honlama ve Finiş Taşlama Yağları
Isıl İşlem Yağları
Isı Transfer Yağları
Genel Yağlama ve Hadde Yağları
Koruyucu Yağlar
Gresler
Pür Sıvama Çekme Yağları
Su İle Karış.Sıv.Çek. Yağları
Kızak Yağları
Dişli Yağları
Açık Dişli ve Halat Yağları
Sıcak Şekil verme Yağları

SICAK ŞEKİL VERME YAĞLARI

ALU, ALU SUPER

Grafit esaslı özel bir yağdır. Ekstrüzyon kalıplarında kullanılmak üzere 400°C’ye dayanıklı, duman çıkarmayan, kayganlık sağlayan bir yağdır. Pür olarak alüminyum ve pirincin ekstrüzyon kalıplanmasında, alüminyum ve zamakın tazyikli pres dökümü ile kalıplanmasında, kalıp ve piston yağı olarak kullanılır.

APS 1

içinde silikon yağı ve pigmentler bulunmayan su ile emülsiyon olan pres döküm yağıdır. En büyük ve komplike pres-döküm parçalarının dahi kolaylıkla kalıptan ayrılmasını sağlar. Yanıcı değildir. Yüksek hararetlerde dahi duman çıkarmaz ve sağlığa zararlı değildir. İmalattan sonraki yüzey kaplama ve diğer işlemlerde herhangi bir güçlüğe sebep olmaz.

KOKILLENOIL SERİSİ

Özellikle bakır alaşımlı ingüitlerin ve diğer döküm parçaların metal kalıplarından kolayca ayrılmasını sağlayan yumuşak kıvamlı yağlardır. Kalıpların sıcak duvarlarından akmaz. kül oranı düşüktür. Küller kalıpların içine hava tutmak suretiyle uzaklaştırılabilir. Fırça ile veya mala ile rahatça sürülebilir.

PEARL FLUID GF/S

Özel baz yağ ve katıklarla üretilmiş pirinç ve bakır sektöründe, dökümde kullanılan özel bir kalıp ayırıcı yağdır. Pür olarak kullanılır. Malzeme yüzeyinde leke bırakmaz. Parçanın yüzey kalitesini artırır, kalıptan çok iyi bir şekilde ayrılmasını sağlar. Aynı zamanda kalıbın ömrünü uzatır, ekonomi sağlar. Özellikle otomatik püskürtme sistemi ihtiva eden, Rowetta tipi döküm tezgahlarında kullanılır.

GRAFF 10

Su ile karışabilen özel katıklar ve değişik grafit tipleri ihtiva eden dövme ve ekstrüzyon yağıdır. Yüzeyleri çok iyi kaplar, kalıpların aşınmasını önler. İyi soğutma sağlar. Su ile seyreltilerek, elle veya otomatik püskürtme aletleri kullanarak uygulanır. Çökmeyi önlemek için karıştırma sağlanmalıdır. Seyreltilmiş ürünün bulunduğu depo ve borular uygun aralıklarla temizlenmeli, ayrıca 6 ayda bir CLEAN S kullanılarak sistem temizliği yapılmalıdır.

 
Muhtelif Yağlar
Temizleyiciler
Motor Yağları
Şanzuman ve Difarensiyel Yağları
Proses Yağları
Tekstil Yağları
Isı Bakteristler
Erozyon Yağları
Enjektör Ayar Sıvıları
Amortisör Yağları
Kalıp Ayırıcı Yağlar
Su İle Kompresör  Yağları
Deniz Yağları
Gıdaya Uygun Yağlar
Otomotiv Yan ürünleri
Zincir Yağları
Spasiyal
 

E-Mail | Tasarım-tAciAlbAy 2009 | Min.Res. 1024x768 |