»
Ana Sayfa
»
Madeni Yağlar
»
Madeni Yağ Sözlüğü
»
Sık Sorulan Sorular
»
Ürün Kataloğları
 
Taşlama Sıvıları
Bor Yağları
Hidrolik Yağlar
Pür Kesme Yağları
Honlama ve Finiş Taşlama Yağları
Isıl İşlem Yağları
Isı Transfer Yağları
Genel Yağlama ve Hadde Yağları
Koruyucu Yağlar
Gresler
Pür Sıvama Çekme Yağları
Su İle Karış.Sıv.Çek. Yağları
Kızak Yağları
Dişli Yağları
Açık Dişli ve Halat Yağları
Sıcak Şekil verme Yağları

TEMİZLEYİCİLER

KLEEN E-12

Makine parçaları, taşıtlar, imalat/tamir yerleri ve garajların yağdan ve yağın meydana getirdiği kirden arındırılmasında kullanılan kuvvetli bir temizleme malzemesidir. Uygulaması kolay olup ısı gerektirmez. Soğukta tatbik edilebilir. Paslanmaya karşı kısa süreli koruyuculuk sağlar. Parçaların pastan korunması isteniyor ise pür veya inceltilmiş KLEEN E-12 uygulandıktan sonra parçalar hava ile kurutulmalıdır. Metal olmayan parçalara (kauçuk, plastik vb.) KLEEN E-12 uygulandıktan sonra 10-15 dak. içerisinde parçalar durulanmalıdır.

KLEEN E-349

Demir ve demir alaşımlı metallerin çapak alma işleminde kullanılan bir yıkama sıvısıdır.% 2-5 konsantrasyon aralığında kullanılır.

KLEEN E-820

Çapak alma ve asidik yağ giderme sıvısıdır. Çapak alma operasyonunda yaklaşık %2 konsantrasyonda kullanılır. Max. çalışma süresi 5-10 dakika arasındadır. Süre aşılırsa parçalarda renk değişimi olabilir. Uzun süreli temizlik yapılması durumunda alkali temizleyiciler kullanılmalıdır. Temizleme (yağ giderme) işleminde %5-%10 arasında kullanılabilir.

KLEEN E-23/40 R

Demir, çelik ve sarı metal esaslı parçaların temizlenmesinde kullanılan alkalik yağ alma malzemesidir. Pür kesme yağları, ısıl işlem yağları ve bor yağları kalıntılarını temizler ve böylece uygun bir kaplama yüzeyi hazırlar. Ayrıca yıkama sonrasında parçayı korozyona karşı korur. Kirlilik derecesine göre % 5-10 oranında ve 20-60°C sıcaklıkta kullanılır. Püskürtme, Daldırma, Ultrasonik temizleme ile uygulanabilir.

 

 

 
Muhtelif Yağlar
Temizleyiciler
Motor Yağları
Şanzuman ve Difarensiyel Yağları
Proses Yağları
Tekstil Yağları
Isı Bakteristler
Erozyon Yağları
Enjektör Ayar Sıvıları
Amortisör Yağları
Kalıp Ayırıcı Yağlar
Su İle Kompresör  Yağları
Deniz Yağları
Gıdaya Uygun Yağlar
Otomotiv Yan ürünleri
Zincir Yağları
Spasiyal
 

E-Mail | Tasarım-tAciAlbAy 2009 | Min.Res. 1024x768 |